Strategie


Základem strategie bylo proměnit pasivní v aktivní, tedy nakupování v zábavnou show s oblíbeným influencerem a praktickými tipy, u které lze nakoupit z pohodlí domova, a navíc pokládat dotazy. Ať už divák sledoval stream živě nebo ze záznamu, u každého ze zmíněných produktů mohl okamžitě prokliknout na objednávku v e-shopu. Pořad měl jen rámcový scénář s produktovými okruhy, co nejpřirozeněji navázanými na konkrétní témata péče o pleť či nákupu vánočních dárků, takže stál na moderátorce Veře Wisterové a hostech. Make-up artistka Lucia Šenková mohla díky svým zkušenostem o produktech mluvit do hloubky, zatímco modelka Veronika Kašáková do live shoppingu vnesla osobní rovinu – důležitou proto, že 49 % lidí dá při nákupu na doporučení influencera.

Nástroje a aktivity 


Zhruba hodinový nákupní stream (dostupný na webu i Facebooku) jsme propagovali s využitím několika kanálů. V první fázi, před samotným vysíláním jsme prostřednictvím dlouhodobých influencerek Oriflame, newsletteru a kampaně na sociálních sítích informovali o chystaném eventu a budovali povědomí o novém formátu. Ve druhé fázi, po odvysílání jsme již pracovali se samotným záznamem eventu, kam jsme vyjma všech kanálů první fáze vedli uživatele i díky výstupům v PR článcích. Pro kampaň na sociálních sítích jsme využívali sestřihy nejlepších momentů z live shoppingu a animovaných vánočních vizuálů s influencerkami. Velmi důležitým aspektem byla autenticita a reálná zkušenost influencerek s doporučenými produkty, proto jsme i během propagace kladli důraz na osobní doporučení, citace a zkušenosti.

Výsledky


Česká republika a Slovensko byly úplně prvními trhy v Evropě, kde se Oriflame rozhodl live shopping vyzkoušet. Díky inovativnímu formátu se značka odlišila od konkurence a vedle prodejů získala i originální obsah, se kterými dále pracovala nejen na sociálních sítích, ale i v PR. Stream live shoppingu s Oriflame vidělo během čtyř týdnů více než 3000 unikátních diváků a více než 1200 zákazníků nakoupilo přímo z videa zboží v hodnotě přesahující 1,7 milionu korun. Celkově se podařilo získat přes 2,2 milionu impresí na sociálních sítích a zaznamenali jsme 77 výstupů influencerů s celkovým dosahem přes 500 000 uživatelů. PR kampaň spojená s propagací vánočního eventu zasáhla v Česku a na Slovensku přes 5 milionů čtenářů.

Zpět do výpisu případovek